Yerba i inne napary świata

YERBA MATE (Ilex Paraguariensis) - Herbata paragwajska - to napój przyrządzany z liści i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego rosnącego w północno-wschodniej Argentynie, Paragwaju, Brazylii i Urugwaju. W tych krajach ostrokrzew jest również uprawiany na plantacjach.

Yerba Mate ma długą tradycję, sięgającą czasów prekolumbijskich. Pierwszymi osobami, które piły mate byli Indianie Guarani zamieszkujący dorzecze rzeki Parana w Ameryce Południowej. Obecnie, m.in. dzięki hiszpańskim jezuitom, rozpowszechnione jest na całym świecie.

Yerba Mate, zwane zielonym złotem Ameryki Południowej, zawdzięcza swoją popularność niezwykłym właściwościom pobudzającym, wzmacniającym i oczyszczającym.

Yerba Mate pobudza nie tylko ciało, ale i umysł.

 

Sposób przygotowania: Nasyp do naczynia Yerba Mate ok. ¾ objętości. Przykryj naczynie dłonią, odwróć i wstrząśnij kilka razy, aby najdrobniejsze kawałki zebrały się na wierzchu i nie zatykały bombilli. Przechyl naczynie pod kątem 45°, aby częściowo odsłonić dno. W wolną przestrzeń włóż bombillę filtrem do dołu. Zalej do pełna przegotowaną wodą o temperaturze 70-80°C. Nie mieszaj! Yerba Mate jest gotowa do picia.

 

Dane rejestracyjne

"ROGER" Spółka z o.o.

ul. Pogonowskiego 5/7, 90-745 Łódź

NIP: 947-189-89-91

REGON: 473180518

Dane kontaktowe

zadaj pytanie
×